Kontakt

För frågor gällande sjukhuskoordinatörernas arbete vänlig
kontakta de ansvariga på respektive ort:


Stockholm Södra: Tahir Akan
tahir@muslimsksjukhuskoordinator.se

Stockholm Norra: Haider Ibrahim
haider@muslimsksjukhuskoordinator.se

Göteborg: Nesibe Gurkan
nesibe@muslimsksjukhuskoordinator.se

Göteborg: Samir Jeresi
samir@muslimsksjukhuskoordinator.se

Skåne / Malmö: Alen Delic
alen@muslimsksjukhuskoordinator.se

Skåne / Helsingborg: Jamil Doudar
jamil@muslimsksjukhuskoordinator.se

Uppsala: Sebastian Abdul-Salaam Blasco
sebastian@muslimsksjukhuskoordinator.se

Örebro: Hazim Gurda
hazim@muslimsksjukhuskoordinator.se

Skövde: Smajo Sahat
smajo@muslimsksjukhuskoordinator.se

Umeå: Ahmad Muhanna
ahmad@muslimsksjukhuskoordinator.se

Östergötland: Asad Ali Haji
asad@muslimsksjukhuskoordinator.se

För övriga frågor kring tjänsten av allmän art hänvisas till Gunnel Andréasson (gunnel.andreasson@sst.a.se) handläggare för andlig vård på SST.